czwartek, 7 czerwca 2012

FotoDiary May

Mój Maj  był cudowny!!! 

 *************Koniec kwietnia. Pociągiem ze Skarżyska do Zielonej Góry*************
***********************01.05.2012 wtorek ,Grill nad Odrą.***********************
*******************02.05.2012 środa, spacer przy zachodzie słońca***********************
************************03.05.2012 czwartek, Skansen w Ochli************************* ***05.05.2012.Sobota: Dziewczyński wypad na miasto,wielkie zakupy, pizza, spacer Starówką***
***********************07.05.2012 poniedziałek, moje 24. Urodziny*********************
**********14.05.2012 Poniedziałek, Czesław Śpiewa w Czterech Różach dla Lucienne*********************************19.05.2012 Sobota, Berlin Berlin Berlin*******************
*****************20.05.2012 niedziela-wtorek, Delegacja do Warszawy******************
****************26.05.2012 Sobota Wypad z Chłopakami do Wrocławia********************
*******************************Monkeys in the Zoo*********************************

niedziela, 3 czerwca 2012

03.06.2012

Mimo, że pogoda była dzisiaj nieciekawa to i tak ruszyliśmy z Emilem w "zielone tereny". Emil załatwił mi nawet spotkanie z koniem, który okazał się taaki milutki, a dzięki jego Właścicielkom jadł mi nawet jabłka z ręki:) Jeśli chodzi o ciuchy to miałam na sobie strój w mojej ulubionej fioletowo-różowo-szarej tonacji. Wszystko jest z drugiej ręki- spódniczka "bomba" ( :) ) i duża koszulka z bawełny organicznej z Chełmskiego lumpeksu, czarna parka, która towarzyszy mi już parę ładnych lat, szare sportowe koturny, które przypadkiem dorwałam wczoraj w "odzieży Skandynawskiej" za jakieś grosze i prezent urodzinowy od Moje Lubego - kuferek w kolorze capucino. 

sobota, 2 czerwca 2012

Agata gotuje: sałatka Kajetana



Dzisiejszy przepis na sałatkę z makaronem z zupek chińskich podpatrzyłam u kolegi z pracy, który zawsze przynosi sobie na śniadanie jakieś smakowitości. Do tej pory robiłam ją tak jak Mama z czerwoną fasolą lub jak siostra mojego Chłopaka w wersji super pikantnej z kurczakiem.


Składniki: 
*dwie zupki chińskie (np. Yum Yum) 
*25 dkg pieczarek 
*czerwona papryka 
*2, 3 jajka ugotowane na twardo 
*sałata(masłowa lub lodowa)
*kukurydza z puszki 
*4 kabanosy 
*majonez
*łyżka jogurtu naturalnego 
* pieprz (najlepiej cytrynowy)

Makaron z zupek rozdrabniamy , posypujemy załączoną przyprawą i zalewamy wodą lub pozostawiamy w wersji chrupkiej. Wybór należy do Was. Mieszamy z pokrojoną w kostkę papryką, odsączoną kukurydzą, pokrojoną w paski sałatą, talarkami kabanosów i podsmażonymi pieczarkami. Wszystko doprawiamy majonezem z łyżką jogurtu naturalnego i pieprzem cytrynowym.
W przypadku makaronu w wersji "suchej" odstawiamy na jakieś pół godziny, aby makaron "wypił" sałatkowe soki.
Smacznego :)

Moja muzyka